Şükür Sayfası

Mindfullness çalışıyorum. Henüz çok yeni bir alan benim için bazen tam olarak ne yaptığımı anlamasam bile hoşuma gidiyor yaptığım şeyler .

Biraz önce SMILE diye bir çalışma yaptım. Çok yumuşak sesli bir teyze gözüm kapalı gülümsemem için yönlendirdi beni . İlginç bunun içinde yönlendirmeye ne gerek var diye düşündüm , doğal bir şey değil mi gülümsemek ? Her zaman yaptığım doğal bir şey .

Yönlendirmeyle gülümserken bile mutlu oldum. Ve aslında ne kadar şanslı biri olduğumu düşündüm çünkü ben gülümseye biliyorum hem de her zaman ve en doğalından . Bazen 32 dişimi göstererek bazen ağzımı yamultarak bazen küçük dilime kadar anırarak – yok bu gülümseme değil de daha çok kahkahaya yakın bir şey oluyor – Bazı insanlar bunu sadece yaşlı teyzenin yönlendirmesiyle yaparken , bazılarıysa hiiiiiççç yapamıyor .

O hiç yapamayan insanlardan biriyle ömrümün yarısını geçirdim . Anlamadı benim gülen yüzümü ve hatta neredeyse bir daha gülemeyecekmişim gibi hissettirdi bana . Zor yıllardı ama gençlik ve sevda hep bir umudum vardı … ” O nu seviyorum , çocukluk travmaları var , benim sevgim ikimize de yeter ” Onu iyileştire bilirim diye düşünmemiştim ama sevgim  o kadar çoktu ki ikimize de yeter demiştim …Yetmedi haliyle

Şükürler olsun içimde beni  ondan uzaklaştırmaya yetecek başka bir güç buldum  .Aslında şükürler olsun ki soktu bizim hayatımıza 3.kişiyi ki böylece benim için yeniden yaşamaya ve gülmeye bir kapı aralandı  .

Hayatta hiçbir karşılaşma tesadüf değildir öyle değil mi? Demek ki herkese kapımız açık olmalı ve yaşadığımız her tecrübeden yanımıza bir kar kalacağı  gerçeğini göz ardı etmemeli . Ben kendi adıma bir kez daha ne kadar zor olsada ,yukardan birilerinin benim için çalıştığını fark ettim aslında .

Çok şükür rabbim sen beni daima koruyup kolluyorsun , yada birisinin beni koruyup kollaması için emir veriyorsun. Bazen üzülüp yolumu şaşırdığım oluyor lütfen tekrar tekrar bana yol göster ve beni hiç yalnız bırakma .

Ve öylede oldu amin…

Şubat 2021

Attığın yanlış adımları fark etmek ve kendine doğru yolculuğuna  kaç yaşında olursan olsun başlama cesareti gösterebilmek …. İlk adım zor ve benim bu yazıyı yazdığım zamanlardaki gibi  başlarda pek çok acemi adım atmak gerekiyor . Şükretmek ise yolumu aydınlatan bir fener gibi benim için … Şükür anlarım olmasa farkındalıklarım bu kadar fazla olmazdı …. Mesela 2 yıl önce yazdığım yukardaki yazıda , birlikte olduğum insanın zorluklarını bildiğimi yazmışım ama kendime sormamışım neden bu zor insanı seçtin ve 25 yıl yanında kaldın  🙂  

Dedim ya benim için farkındalıklar şükür anlarımda  başlıyor canım okurum …  Sen de dene hayatında şükredecek bir şey mutlaka var bul onları bul ki köpüre köpüre çoğalsınlar …. Bak bir tane daha geldi  bana şimdi “bu satırları okuduğun , beni duyabildiğin  , kim olduğunu bilmesem de yüzüne bir gülümseme yada aklını kurcalayan bir soruya ip ucu koyabildiysem ….  O da değil deli saçması dertlerimle seni kendininkilerden bir okuma süresi kadar uzaklaştıra bildiysem ….. çok şükür bin şükür ….” 

Haziran 2023