Boşanma Geliyorum Der .

Çok klişe olacak ama evlilik yemyeşil ve capcanlı görünmesi için sürekli bakım isteyen bir bahçeye benzer . İki eş arasında eşit bakım isteyen bir bahçedir burası .Güzel bir bahçe yaratmanın sırrı da eşlerin hem kendi taraflarıyla , hemde eşlerinin taraflarıyla aynı oranda ilgilenmeleri , sulamaları güzelleştirme isteği içinde olmalarıdır .

Bazen dengeler bozula bilir örneğin ;

Hem kendi bahçeni , hem eşininkini sulasan ama o senin tarafını sulamasın … Iıhh bu olmaz sende bir insansın gücün yetmez biryer diğerine göre daha az yeşil kalır … Bir bahçeyi seçmen , yada bir bahçeden vaz geçmen gerekir …Sadece onun bahçesini sulayıp , kendininkini unut … IıııHHH bu hiç olmaz karşındaki seni sulamıyorsa , bir yerden sonra o güzel bahçesinin keyfini başkalarıyla sürmeye başlayıp , senin bahçen kötü diye seni suçlar, suçlu sen olursun … Herkes sadece kendi bahçensini sulasın … ıhhh olmaz ben kendi bahçeme bakıp güzel tutabiliyorsam sana ne ihtiyacım var ,sorusu akla düşmeye görsün aman aman …Herkesin bahçesi kendine , ortak bahçe yapalım herkes eşit sulasın fikri de olabilir ama bence onun adı evlilik olmuyor … İş ortaklığı gibi evlilik olmaz bence , daha kazançlı bir iş imkanı çıkınca yolumuza devam edelim denir ortak bahçe viran olur .. çıkkk olmaz …..

Bazen hepsini yıllar içinde denersin ve en sonunda evlilik bahçenin gerçeğiyle yüz yüze kalırsın …İşte o gerçeğe ulaşmadan toparlaya biliyorsan ne ala …. Ama dediğim gibi çift kişilik bir çabadır bu … Biri düzeni tutturmuş mutlu mesut ilerliyor ve sen bu düzende artık olmak istemiyorsan ve hatta düzeni bozmakla , suçlanıyorsan … Çıkkk olmaz . Alarm çanları çoktan beyninde çalmaya başlamıştır ve artık susturmak için aksiyon alman gerekir …

ARALIK 2016 da yazmışım aşağıdaki yazıyı ;

Bir küpe düştü yere öylesine umarsızca gökyüzünden düşen bir yağmur damlası gibi .Ne acıttı kalbimi ne de yaktı içimi . Elime aldım , rengine baktım , bir umut için değil ama yine de hakkını yememek için sordum ben seyahatteyken evime gelen misafirlere , bilerek alacağım cevabın hayır olacağını , bu sizin mi diye ?

Bir küpe düştü yere , son noktayı koyar gibi, son sözü benim için söyler ve sen neden susuyorsun der gibi ..Bilmezsin neden geldim bu noktaya , beni suçlarsın o küpe olduğu için hayatında . Eleştirisin zalimce ,başlarsın olur olmadık kızgınlıklara Oysa sen küpe peşinde , ben tek başıma , savaşırken yeldeğirmenleriyle olmuyor gelemiyorm artık yanına.. Bir küpe vardı bugün artık kendimi ait hissetmediğim yatak odamın zemininde , sahibi ben değildim . Kim olduğunun da umrumda olmadığını acıyla fark ettim ..

Diyorum ya azimliydim ben bu yazıyı yazdıktan sonra 4 yıl daha çabalamışım ama , boşanma geliyorum demiş bir kez . O zamalarda da yazdığım gibi tek başına çabalamak yetmemiş…

MART 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir