Mevzu Ne ?

Mevzu ne gerçekten ?  Kesişmenin ne olduğunu bilmeden .. Beğendiğin çocuğun ismini gizli gizli defterine yazmadan … Sesini bile duymadığın ama “hayatının aşkı” olduğuna emin olduğun o oğlan için … böğüre böğüre ağlamadan … ( not : bizim zamanımızda oğlan şimdiki gibi kötü anlaşılan bir kelime değildi … Kelimeler kendi anlamında kullanılır , en yoğun duygular en basit kelimelerle anlatılırdı ) aşk yaşanır mı ? Yada aşkı böyle öğrenmiş bir nesile , yeni lisanın söylemine göre  ; instagramda DM den yürünürse ne olur ?  İnstagram aşkı mı gerçekten mi yok artık….

Okul yolu beklemek diye bir şey vardı bizim zamanımızda …. Bir kızı okul yolunda bekleyen çocuk onunla hiç konuşmamış bile olsa, kızın  sözlüsü sayılırdı ….  Başkaları o yolda aynı kızı bekleyemezdi , bekletmezlerdi çünkü … Hem erkek tarafı ,hem de kız tarafı karşı koyardı … Es kaza aman Allahım birden fazla bekleyeni olsun bir kızın ufff çok fenaaaaaaaaa … Kız kötü yolda .. Hemen arkadaşlıklar mercek altına yatırılırdı … aman ha çok fenaaaaaa ….. Şimdiki gibi değil yani , aynı anda bir adam 50 kıza , bir kız da 50 adama yükselmezdi o zamanlarda … Sadakat bir bakışla başlardı .. Aşk cümleleri kolay kurulamaz ama kalbe yerleşen bir bakış , pek çok cümlenin yerini tutardı .. Naif , duygusal , analog bir nesildik biz işte .. Bizim yerimize düşünecek , kelimelerimizi düzeltecek , duygu yoksunu yapay zeka henüz icat olmamıştı . 

Şimdi tekrar dönelim asıl soruya … Böyle yetişen bizler 50 sinden sonra flört dünyasında ister istemez bulunca kendimizi … DM den yürüyenlere gülelim mi  yoksa ağlayalım mı ? Ne yapalım ?

Bir dene bak dediğinizi duyar gibiyim sevgili okurum. Fakat  bu nesil tarhana çorbasının bile  hazırını yapıyor mutfağında … Yedikleri içtikleri konuştukları hissettikleri hep bir katkı maddesi içeriyor … O yüzden bana fazla tuzlu ve yağlı geliyor … Tansiyonumu  fırlatıyor … Deniyorum kendimce ama olmuyor doğal olanın lezzetini bilmeyen yada alışık olmadığı için yadırgayan bu nesil için fazla zaman harcanmıyor …

Gelelim kendi neslimizin bekar erkeklerine … Onlar ayrı bir alem , haklarında kaç yazı çıkar bilemiyorum 🙂 Bir kısmı bu hormonlu yapay dünyayı seviyor hatta uğruna kendi doğal yaşam alanlarını bile terkedip , bu yaştan sonra atın ölümü arpadan olsun diyenler bile oluyor .. Saygı duyarım kendi seçimleri … Diğer kısmına gelincee ??? Valla diğer kısmı var mı ve nerede saklanıyor bilemiyorum , henüz benim karşıma çıkmadı .. Çıkarsa onları da inceler, yazısını yazarım merak etmeyin… O iş bendeee…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir