Sevgililer Gününden Bir Gün Önce

Bir gün öncesinde yazmak geldi içimden , sevgililer günü, sevginin günü mü olur ? Sevginin günü her gün değil midir ? … Her gündür … Bence sevginin günü , her gündür ….

Önce sıcak çikolata yada salep gibi kokusunu duyarsın , yanaklarınla beraber kalbin ısınır … Sıcacık yumuşacık pofuduk bir bulut yada marshmallow gibi bişeye dönüşü verirsin … Benim mesela ağız kulak mesafem sıfırlanır , 32 dişim her an parlamaya hazır  , olur olmadık yerde kıkırdamaya başlarım…. Çok güzelimdir kendimce … İçmeden sarhoş… Her daim çakır keyif …. Ayaklarım sanki parmak ucunda toprağa değmeden yürür ….Dolanıp dururum etrafta … Sanki 80 kiloluk minnak bir kelebek gibi hissederim kendimi …. Kanatlarım ışığı her gördüğünde gök kuşağından başka bir rengi yansıtır sanki…..Korkarım ara ara kırılacak , incinecek gibi hissederim, ama coşkusu öyle büyüktür ki boş veeer yaşamaya bak kırılınca düşünürsün derim ….

Cömertlik , güzellik , iyilik, mutluluk, huzur , eğlence  ne ararsan bulursun ruhumda hepsini vermek isterim o ışığın kaynağına ….Verdikçe parlar …. Parladıkça veririm ….Gözünü kamaştırım karşımdakinin ve aynı zamanda kendi kendimin. Bazende   göremez olurum, saparım gerçeklerden  …. Arada saptığımı anlarım ama … boş veeeer derim yine… Coşkusu güzel yaşa …..Işık söndüğü zaman düşünürsün …

Öyle işte her güzel şeyin olduğu gibi bu coşkunun da sonu gelir …. Işık eninde sonunda söner … Yani daha şimdiye kadar sönmeyenini bulamadım … Bazen 3 ayda , bazen 25 yılda … Söner işte … Sönmesin diye çok uğraşırım …. Gerçekten çok çok uğraşırım ama işte tek taraflı çaba sonuç vermez . Işığın kaynağı da önemlidir yanmak istemez yada başka bir yönü aydınlatmak isterse , ne yaparsam yapayım olmaz ..

Sonrasında gelen karanlık günleri , geceleri zihnimde kalan mutlu günlerin anısıyla aydınlatarak yaşamaya çalışırım . Bazen bir şiirin mısraları , bazen bir şarkının melodisi dökülüp durur yüreğimden . Göz yaşım sel … İçim dışım hüzün ve “ küfür” olur …. Sonra uyuşur ,durulur  ve sakinleşirim  …..

İşte o zaman döner bakarım kendime .Alırım kocaman capcanlı kıpkırmızı , miss gibi bir gül goncasına benzettiğim kalbimi elime , görürüm ki kırılıp , parçalanan kanayan halinden eser kalmamış …Sevgiyle büyümüş sanki sevebilmiş ya insanmış , insan yüreğiymiş taşlaşmamış…..Kötülüğe karşı sevgiyle ayakta durmuş gibi gelir bana … Bu duyguyu da severim başka bir coşkudur o da benim için …Derinden derine kim olduğumu hatırlatır bana … Neden böyle bir insan olduğumu.

Sevgidir beni ben yapan temel taşlardan biri  … Severim ben doğayı , hayvanı …insanı ….sanatı … zekayı … espriyi … hüznü .. sıkılsam da , zor olsada her şeye rağmen yaşamayı ve kendimi … Aşktır benim yalnız kalbimin motivasyounu . Hissederim işte ne bileyim , kimisi der ki ben hiç aşık olmadım…Ben olurum valla … Aşıkta olurum … Acısını da çekerim  . Bittiği zaman sevgisi kalır yüreğimin bir köşesinde . Aşık olduğum adamları hep severim ben kendimce bir şekilde … Anmam isimlerini çok fazla, üç  kişiyide geçmez zaten bunca yıllık hayatımda ama bilirler onlar kendilerini…

Bir yolculuk hikayesi gibidir sevmek benim için … Şimdi bu hikayeye yeni bir ekleme yapmak niyetindeyim … Artık sevilmeyi de tecrübe etmek en büyük hayalim … Kendi kendine yeten bir insan için biraz zor mu olacak bu bilinmez …Yok hayır olmayacak … Düşünsene sevmek kadar sevilmek de güzel olmalı … ballı lokma tatlısı dedikleri gibi bir şeydir herhalde … En güzeli en nefisi ..Ohhh .. Bunun için çıkmadım mı ben bu yola …demedim mi  bakarak en sevdiğimin gözünün içine kalbimde ki derin acıyla “Belki biri de beni sever bir gün diye “ … 

Dedim valla dedim … hem de 50 yaşımda dedim … Düşünsene kim bilir nasıl yaşarım ben bu duyguyu ,çıksa bir gün karşıma  … Hani “Bende bu yürek , sende bu sevda oldukça “ diyor ya şair … Hadi bakalım hayat şimdi senin sıran, gönder bakalım o sevdayı bana … Beni tanıyorsun … sen varsan ben de varım ….. Vazgeçmeyeceğim bekleyeceğim , hayalini kuracağım ve bulacağım  … söz ağızdan çıktı bir kez …dedim mi dedim … valla da dedim billa da dedim….

ŞUBAT 2022

Coşkusunu yüreğimde hala hissetsemde bu yazının sevgili okurum , yaşaması çok kolay gelmiyor hala … Bu aralar aşka dair fırsatlar çıksada karşıma, kafamı çevirip başka yöne bakıyorum .. Dur şimdi diyorum iş çıkarma başına . Kısacası yalnızlıktan şikayet etsemde , işin aslı henüz yer bulamıyorum hayatımda kendimden başkasına ….

MAYIS 2023

One thought on “Sevgililer Gününden Bir Gün Önce

  • Şubat 6, 2024 tarihinde, saat 5:40 pm
    Permalink

    Harikasınız. Bende 48 yaşında 2021 yılında ağır narsistlik teşhisi bir eşten kurtuldum. 5 yıl flört, 24 yıl evlilik. Ruhumu parça parça öldürmüş. Sizin yazdıklarınızı okuyunca sanki kendi yaşadıklarımı okuyor gibiyim. Biz haklıyız biz kazanacağız.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir