Özgürlük

Bugünün tarihini bir yere not edelim bakalım 16 Eylül 2023 .. Kanada vizeli pasaportum elime ulaştı . Evliyken beceremeyecekmişim diye düşündüğüm ,tutsak ruhumun yapamadığı şeylerden birini daha , tek başıma çabalayarak başardım ….. 3 yıllık mücadelem mutlu sonla noktalandı   . ..Çok uğraştım , çok da sıkıntı çektim. Bunca yıl , kolum yetmedi oralarda oğlumun elini tutmaya .Oysa henüz lise öğrencisiydi ilk gittiği yıllarda ..Geceler gündüzlere , karıştı durdu …Ama çok şükür sonunda artık vizem var . Canım oğlum bana ne zaman ihtiyaç duyarsa yada özlem ne zaman dayanılmaz olursa …. İkincisi daha doğru geldi kulağıma … Hooop yanına gidebileceğim .Nasıl rahatladım anlatamam , üzerimden tonlarca yük kalktı sanki .

Hayali özgürlük panoma yeni bir resim astım şimdi , insanlık için küçük kendim için büyük bir adım daha attım ….Aşka aşık ruhum içimde bazen inceden inceye sızlansa da … Ah o gözle görünmeyen ama ruhumda topladığım özgürlük panom varya korkarım artık hiçbir sevda için ondan vaz geçemeyeceğim … Şimdilerde gönül tellerim karşı cins için ara ara titriyor . Ne yalan söyleyeyim kimisi  güzel bakıyor …  Haksızlık etmeyeyim yahu içlerinde çok güzel bakan da var …Var da işte şartlar şurtlar girince işin içine bakışlar kifayetsiz kalıyor … Oysa özgürlük öylemi ya hiçbir koşula bağlı olmadığın zaman yaşanıyor … Tamam sabır gerektiriyor bolca … Hatta yolun ortasında bazen yorulup yok yapamayacağım hissine de kapıla biliyorsun … Ama işte o bakışların tuzağına düşmeden ilerleye bilirsen .. Yolun sonunda yaşayacağın tatmin duygusunun, tarifi yada başka bir duyguyla kıyaslanması mümkün değil. 

Acaba el ele tutuşup özgürlüğümüzü kısıtlamadan , birbirine paralel yürünemiyor mu bu diyarlarda ? Yürünür belkide ,ama güven istiyor , karşındaki insanın dürüstlüğüne  ciddi ciddi güvenmek gerekiyor .…. Hımmm sıkıntı ….  Yaşadığım tecrübelerden sonra yeniden birisine güvene bilmek mümkün mü ? Diyelim ki mümkün … Peki bu süreç boyunca içimdeki Sharlock Holmes susar mı ? Sanırım susmaz , malum kendisi çok tecrübeli , gözüne bir şey takılmaya görsün , 3 sn sürmez olayı çözmesi… Ne yapacağız peki bu durumda ? Görmemek için başka yöne baktığımız yıllar çooook geride kaldılar … Ne zaman göreceğim korkusuyla da yaşanmaz … Ne görmesi canım , bu sefer ki başka desem , kendimi mi kandırmış olurum  ? 

Yok çok fazla soru geliyor aklıma …Uğraşamam bunlarla güzel bir bakış uğruna … Hadi o zaman canım kendim , koş bakalım özgürlüğün yalnız kollarına ….. Der yazıyı bitiririm ben burada ….

Eylül 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir