Aldatılmak

Günlerdir  aklımda dönüp dolaşıyor  aldatılmak . Bunca yazılar yazmışım ama aldatılmak üzerine sadece üstü kapalı birkaç cümleden başka söz çıkmamış ağzımdan . Neden yazmıyorsun diye sorup duruyordum kendime, neden yazamıyorsun ???

Sanki henüz zamanı gelmemişti ama gece gece eğlenerek izlediğim bir programda , söylenen şarkılardan biri bana cesaret verdi .. İntizar’ın yazdığı ,şarkının  sözleri şöyle diyor  ;

El yastığı yaban gelmez mi?

İçin benim kadar üzülmez mi ?

Her dünyada ahım peşinde

Aşkın bana hesap vermez mi ?

Aldatılmanın ilk işareti yalandır .  Önce sana yalan söylendiğini fark edersin ama neden  söylediğini anlamazsın ..  Öyle ya , pamuklara sarılıp , korunup kollandığın aile evinden sonra , güvendiğin ve sevdiğin adamla birlikte kurduğun yeni ailende ,  sorduğun doğal bir soruya neden doğru cevap verilmemiştir ?

Soru çok basittir aslında “Nerdesin ?” 

“ Arabadayım direksiyonda “

 Bu cevap karşısında kalbin tökezler … Hiii yalan mı söylüyor bana  ? Dışardan gelen seslere bakılırsa apartman boşluğu gibi biryerde , araba olması imkansız … Neden yalan söylüyor ki ?

Aldatılmak  aklıma gelmemişti ilk yalanı yakaladığımda .  Yeni evliydik ne aldatılması yahu ? Cicim aylarındayız .. Saf Saf sordum sakin bir zamanda ..

“Canıımm hani o gün bla bla bla ??” İkinci yalan geldi, çok tipik bir aldatan şahıs açıklamasıyla “Seni üzmemek için öyle söyledim annemlerdeydim aslında  “ 

“Niye üzüleyim ki orada olduğuna ? ” Bla Bla bla başka yalanlar …..

İşin aslını  düşünemeyecek kadar aşık, tecrübesiz kalbim, alıp kabul etti  bu cevabı .Öyle ya “seni üzmemek için demişti” yanılmışım “bu adam beni üzmez “ diye düşünüp yalandan mutlu oldum . Ahhh sevda ahh !!!  

Sonraki yalanda , çok zor bir hamilelik yaşıyordum . Kollarımda hüngür hüngür ağlayan , sevdiğime bakıp … Haklı canım , bende de suç var dedim , aldım kabul ettim . Kocam başkasına gidiyorsa kadın olarak ben de suçluydum . Ama içimdeki bu kuşku neydi peki ?? 

3. sünde erken doğan bebeğim bize uykusuz geceler yaşatıyor ve ben bu zamansız doğumun fiziksel acılarıyla boğuşurken  , doğum izninde olduğum için ,  ertesi gün işe gidecek olan “babamızın “  uykularını bölmemek uğruna elimden geldiğince uğraşıyor ama pek de başarılı olamıyordum … Onunda dediği gibi “ne yapabilirdi ki suç bendeydi evde huzur yoktu … “ İçimdeki kuşkunun yanına derin bir hüzün gelip yerleşmişti . Derinlerde bir ses yine mi diyordu .

4. sünde defterime şöyle yazmışım “iyi de kardeşim , tamam pencereyi açık bırakan benim de hırsızın hiç mi suçu yok “ .Burada şöyle bir parantez açmalıyım “hırsız derken “ eski eşimi kastetmişim, çünkü 3. Şahıslar beni ilgilendirmedi hiç , onlar gelip geçiciydi  ama bu adam neden hep aynı şeyi yapıp duruyordu ?? 

5.sinde “ağzımla kuş tutsam sana faydası yok diyor , oysa ellerinde çırpınan kuşu tutmak için hiçbir şey yapmıyor” demişim . Uyanmaya başlamışım sanki  ha ne dersiniz ?

Şimdi aklınıza şu soru gelebilir tabi , ben de sordum kendi kendime çok defa . Neden her seferinde affettim ? Çok üzülürdü her yakalandığında .. Ben üzülmez miydim ben de üzülürdüm ama …Onun üzülmesi döktüğü göz yaşları içime işlerdi , birde senin yüzünden diye alt mesajı verdi mi hah derdim benim suçum da var canım .. ( henüz o zamalar Narsistik Kişilik Bozukluğu diye bişeyden  haberim yoktu ki ) Benden ötürü der iki kat daha fazla üzülüp durumu düzeltmek için çabalayıp dururdum ….. 

Bu liste böyle uzayıp gidiyor işte .. İçiniz bayıldı değil mi ?  Konudan da çok saptık ne yazıyorduk ,hah tamam …Aldatılmak … İnsanda şarkının sözleri gibi arabesk duygular uyandırsa da işin aslı şudur arkadaşlar ; Aldatılmak tamamen “aldatan kişinin “ sorumluluk alma , dürüstlük , vicdan ve en önemlisi partnerine karşı  sahip olduğu sevgi , saygı vb gibi duygulardaki eksiklikle ilgili bir olgudur . Seven insan , sevdiğini aldatmaz çünkü bile bile üzeceğini sevdiğini içi almaz  . Dürüst ve vicdanlı bir insan da aldatmaz bu kadar büyük bir yalanı taşıyamaz çünkü .

Gelelim işin en zor kısmına aldatılmayla yaşamak .. Böyle bir zorunluluğunuz yok tabiki , kendi seçiminiz . Ama eğer bu yolda kalmak istiyorsanız benim yaptığım hatayı yapmayın olur mu ?  Kendinizi suçlu hissederek yada bir kez şeytana uydu bir daha yapmayacak diyerek kalmayın bu ilişkide . Hele kendi kendinize asla iyileşmeye çalışmayın .Siz siz olun eğer devam etmek istiyorsanız, partnerinizle birlikte çalın bir profesyonelin kapısını , yardım alarak üzerine gidin problemin .Bakın bakalım neler çıkacak o aldatma hikayesinin altından … . Yok ben kalkamam bu işin altından derseniz , en doğru karar hızlıca uzaklaşmaktır aldatan şahsın yanından … 

Sakın sakın benim gibi tek başınıza savaşmayın bu illetle . Günün sonunda kendi yaralarınızı nasıl onaracağınızı düşünürken, çok daha büyük yaraları olan bir partnere sahip olduğunuzu anlayıp ,  farklı problemlerle tek başınıza yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz . Keşfedeceğiniz nurtopu gibi yeni sorunlar , evliliğinizi daha karanlık yollara sürükleyerek sizi iyice çaresiz bırakabilir . Kısacası sorun aldatılmak da değil dostlar , aldatmaktadır ve çözüm bulacak olan kişi sizinle veya sizsiz aldatan taraftır .

Nisan 2023

2 thoughts on “Aldatılmak

 • Şubat 6, 2024 tarihinde, saat 6:54 pm
  Permalink

  Eşim beni bir yıldır lise aşkıyla aldatıyorum oysa ben mutlu olduğumuzu düşünüyordum.15 yıllık evliyiz 7 yıl flört ettik yani 22 yıldır birbirimizi tanıyoruz daha doğrusu ben tanıyamamışım eşimi. İlk öğrendiğimde ona yazdıklarını gordugumde ölmek istedim. Bana ondan intikam almak istediğini söyledi. Sevgililerken kadın bundan ayrılmış o da şimdi bunun intikamını almak istemiş.( ne kadar da hastalıklı bir dusunce) bu arada bizim iki karşı tarafın 3 çocuğu var. Hala görüşüyorlar sanırım ve eşim bana sadece konustuk sanki onunla yatmışım gibi tepki veriyorsun dedi. Bir karaktersizle evliymisim meğer. Kendime çok kızıyorum çocuklarım için çok üzülüyorum ama artık dayanamıyorum.

  Yanıtla
 • Şubat 10, 2024 tarihinde, saat 12:38 am
  Permalink

  Bn; aldatıldığımı anlamadığım için salak, akılsız ilan edildim bazı kişiler tarafından
  Şimdi 25 yıllık evliliğimizi bitireli 3 yıl oldu. İki kızım var üniversite mezunu. O ise büyük kızımla yaşıt olan sekreteriyle evli. Klasik bir hikaye …
  Biz anlaşmalı boşandık gücüme giden bazı şeyler yüzünden bn onun işyerinden hiçbir hisse almadım boşandıktan sonra hiçbirşekilde görüşmemek için.
  Bnm ağrıma giden insanların beni salak ilan etmesi

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir