Sadakatsiz – Dizi İzliyorum

Önce her şey güllük gülüstanlıkken , ailene ait olmayan küçücük bir şey takılır gözüne .Sevdiğinle birlikte kurduğun mutlu dünyaya ait olmayan, uzaydan gelmiş gibi , bir nesne , bir yaratık, garip bir şey işte . Nedir bu ya dersin ? Bakıp anlam veremezsin ama görmezden de gelemezsin . Aslında çok uzun zamandır orada olan , üzerine örtülen görünmezlik pelerini yeni aralandığı için , artık görünür olmuştur göz ardı edemezsin .

Sonra kuşku başlar . Neden kuşkulandığını henüz bilemeden, zihninindeki düşünceler ruhunu karartıp durur . Mükemmel mutlu hayatımıza uymayan başka ne var diye düşünür daha detaylı bakmaya başlarsın etrafına . Baktıkça başkaları belirir bazen nesneler ,bazende geçmişte yaşanmış tuhaf anılar … hatırlanıp geçerler gözünün önünden .

Şimdi elinde bir yap-boz vardır parçalarını hızla yerine oturtmaya başlarsın . Bittiğinde ne göreceğin bellidir aslında . Kalbin de parmakların da kırılsa , parçaları yerleştirmeye başlamışsındır , artık duramazsın  .

Bazen yakın arkadaşlarına danışmak, sormak istersin ama onlar yardımcı olmak istiyor mu yoksa istemiyor mu … Emin olamazsın … Sözün özü ondan yana mı senden yana mı konuştuklarını anlayamazsın , kafan daha çok karışır. 

Şimdi daha derinlere bakma zamanın gelmiştir. Artık eşin da senin neye baktığını , yani açık verdiğini anlamış ,kendi karakter yapısına göre manipülasyonlara başlamıştır … Öyle ya sen yap bozu ne kadar geç tamamlarsan o daha çok zaman kazanacak ,düzeni daha geç bozulacak . Kim bilir belkide hiç bozulmayacaktır — Hala umutludur , sevgisinden emin olduğu eşinden .

Burası senin için daha kırıcı olur . Sevdiğin insan gözünün önünde eğilip bükülmeye kısacası kıvırmaya ve yalan üstüne yalan söylemeye başlamıştır . İşin kötüsü sen bu yalanların hepsinin farkında olduğun halde , ona inanmak için bir yol bulmaya çalışıyorsundur Nafile , ne kadar denersen dene yapbozun dörtte üçü bitmiştir ve bakmamaya çalışsan da gözünün önünde aşağı yukarı ne olduğu belirmiştir .

Ve bir gün nasıl bir klişeyse o , varlığını bilmediğin 2. Cep telefonunu bulursun ellerinde … Ah o teknoloji , sosyal medya ne derseniz işte genelde yapbozun son parçasıdır , şak diye yerine oturur ve resmi tamamlar .

Tebrikler SADAKATSİZ eşinizin sizden sakladığı diğer hayatına ulaştınız . An itibariyle mis gibi uyutulmuş , ihanete uğramış bir eşsiniz artık …

İntikam hayalleri , bolca göz yaşı … Yok sırayı şaşırmayayım …Önce yıkıldım hissi … Evladım var ona ne diyeceğim sorusu . Sanki hesap vermesi gereken sizmişsiniz gibi suçlıuluk duygusu .Bol göz yaşı , kimseye belli etmeden dökülen .. Arkadaşlarımızdan kimler biliyordu ? Kimler farkındaydı diye sessizce arkadaşlarını gözlemlemeler . Bazılarının farkında olduğunu anlayıp , eşiniz gibi onlarında sizi salak yerine koyduğunu düşünüp , bu yalanın içinde ne zamandır var olduklarını ,dostluklarını , sorgulamalar … Daha çok göz yaşı.. 

Hızlıca yapılan intikam planları , ki bu planların hiçbirini yerine getiremeyeceksiniz, en iyi intikamın kendi yolunuza devam edip özgüveninizi yeniden kazanmak olduğunu henüz bilmiyorsunuz çünkü … Dedim ya sırayı bozmadan devam edeyim … Eşinizin hala sizi kandırmak için şekilden şekile girdiği “karakter” örneklerini seyrederken , evliliğinizi sorgulayıp ben bu adamı mı sevmişim bunca yıl diye yaşanan aydınlanmalar … Daha fazla göz yaşı … veeee… Mor ve Ötesin’nin “Bir derdim var … içimde …. ” diye bangır bangır haykıran şarkısı …. 

SADAKATSİZ dizisinin ilk iki bölümünü seyrettim uyku tutmayınca .. Bu insanlar beni nereden tanıyor da yaşadıklarımı bu kadar detaylı aktarmışlar diziye diye düşündüm . Daha fazla yazmak istemediğim , en ince ayrıntıları bile görmüşler pesss … 

Bilemiyorum belki dizinin ilerleyen bölümleri rating uğruna benim hayatımdan fazlasıyla ayrışacak . Ama hikayenin içinde kadının var olma , dağılan yaşamını yeniden toparlayıp , kendisi ve evladı için hayatına devam etme çabası olacaktır kesin . Tek bildiğim sadakatsiz kocasının yanından hızla uzaklaşmak ve onu kendi çukurunda bırakmak “Asya ” için en hayırlısı olurdu aslında .. tabi eğer dizi çekmiyor olsaydı …

ŞUBAT 2021

Evet sevgili okurum, tam da düşündüğüm gibi oldu ,sadece ilk iki bölümü izleyerek SADKATSİZ dizisini bitirdim . İşin aslı 2021 yılı benim için başrolünü kendiminin oynadığı çok daha heyecanlı başka bir maceraya dönüşmüştü ve her anı gerçek olan bu macerayı yaşamak beni dizi izlemekten daha çok heyecanlandırıyordu.

MAYIS 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir