Bereketi Kaçmasın

Derler ya sayma bereketi kaçar ben de öyle yapayım . Geçen yılların sayısına değil , kat ettiğim yolun uzunluğuna bakıp saymadan ilerleyeyim. Bereketi kaçmasın. Daha çok iyileşeyim , hayretler içinde şaşkınlıkla ,daha çok….

Her an , her saniye yaşadığım farkındalıklarla süren öyle bir yolculuk ki bu biteceği yok gibi .Son nefesde ağzımdan çıkan son kelimede yada gözümdem akan son damla yaşta bile izi olacak bu yolculuğun.Yol boyunca yaşadıklarımı sadece zihnimde yada anılarımda biriktirmek yeterli değil . Hissettiğim her duyguyu bulduğum her doğruyu kaydetmek , kayıt altına almak istiyorum . Neden mi ? Çünkü başlangıç noktasından şaşılacak kadar uzak bir noktadayım şimdi . Hiç yapamayacağımı zannettiğim bir yerdeyim . Şaşkınım çünkü hala yürüyecek gücüm ve yürümek için müthiş bir hevesim var .

Ben nasıl oldu da yeter diyebilecek böyle bir gücü buldum kendimde ? Nasıl oldu da kendimi böyle bir yalnızlığın içine atıp , yine de eskisinden daha huzurlu ve mutlu yaşar oldum ? Ya sevda nasıl vazgeçe bildim sevdadan ? Ben mi ondan o mu benden , nasıl bıraktık bir birimizi ? Doğru bildiğim yanlışlar mıydı bunun cevabı … Yoksa hürriyetin verdiği yaşama sevinci mi ?

Yazmalı kayıt altına almalıyım … Çünkü bu yeniden var olma yolunda kendi özüme doğru atılmış bir adım … Sevda karşısında yaşadığım haksızlığa karşı dur deyip , kendi kendimi daha doğrusu benden geriye kalanları toplayarak varlığımı seçme yolculuğu.Yalnızlığın en büyüğünün kalabalıkta yaşandığını öğrenme , fiziksel yalnızlığın aslında yalnızlık olmadığı , zihninde kalabalıkken yapayalnız olan bedenine aldırmadan üreterek yaşamayı tecrübe etme yolculuğu .Benim için büyük başarı .

Peki her insan bunu başara bilir mi ? Ben yapa biliyorsam , yanımda benden ve köpeklerimden başka nefes alan canlı olmadığı zamanlarda bile huzuru hissede biliyorsam. Kendi kendimle artık kavga etmeden , birbirimizi gaza getirip ağlama seanslarını azaltarak ,daha uzun keyifli zaman geçire biliyorsam . Şimdilerde ara sıra “tatlı arkadaşlıklar ” kurup eğlene biliyor , hatta mesaj atmıyor diye kendime anlık heyecanlar yaşata biliyorsam .En önemlisi bu yaşımda bile kurduğum hayallerimi geç olsa bile , bir bir gerçekleştire biliyor ve hala yenilerini kura biliyorsam , bence herkes başarır.

Benim sırrım sevgili okurum , yolculuğumu kayda alıp sizinle paylaşmak … Dilerim siz de yazdıklarımı okurken kendinize uygun bir yol haritası oluşturuyorsunuzdur . Yolunuz bir kez ortaya çıktığında hiç endişelenmeyin , sonunda başarı sizi bekliyor olacak .

Evet birimiz yapıyorsa diğerimiz de yapa bilir neden olmasın ,haydi hep birlikte el ele .

Ocak 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir