Bir Cumartesi Sabahı

Ruhum bedenime sığmadı

Gözümün yaşı durmadı

Hıçkırıklar odamda yankılandı

Lakin yine bir şey olmadı ….

Kalktım bilgisayarımın başına oturdum , ne yapalım alıştım artık bu  hallere . Eski eşime bir zamanlar aşık olduğumun ve hatta sevgisini hala derinlerde bir yerde , yüreğimde taşıdığımın anlık farkındalığını yaşadım … Ama sonra kızgınlıkla bu düşünceleri kafamdan hızlıca uzaklaştırdım .

Yalnızdım her zamanki gibi . Egom tam sazı eline alıp bir yalnızlık şarkısı söyleyecekti ki, onu da susturdum , öyle ya az önceki göz yaşlarımla yetinmek zorundaydı kendisi … Türkü şarkı işlerine giremeyecektim artık …Bu halime bir çözüm bulmalıydım , elimde ne var diye baktım ve “ta taaaa ” kendi kendi mi gördüm …Bu kez hayalimde ben vardım karşımda , öptüm kokladım saçlarımı okşadım. Seni anlıyorum canım , bu hislerin için kendini kötü hissetme seni seviyorum dedim sıkıca sarılıp kendi kendime .

Severdin sen o adamı , her şeyi başa sarsan yine severdin başka türlü davranırdın belki ama severdin kendince …. Sen busun canım kendim ,kim olduğunu ,neden böyle olduğunu hatırla .Sevgidir seni sen yapan temel taşlardan biri  … Seversin sen doğayı , hayvanı …insanı ….sanatı … zekayı … espriyi … hüznü .. bazen sıkılsan da zor olsada her şeye rağmen yaşamayı da sevresin .. Öyle işte canım kendim , belki en çok , eski alışkanlıkların yüzünden , hafta sonları zorluyor seni… Ama kolayı var , yeni alışkanlıklar edin.

Sonrası mı ? Sonrası bu yazıyı yazdım ve kendime bir “work shop” buldum , bu kez 30 gün sürecek ve daha önce denenmemiş , yeni bir şeyler öğrenilecek …Durmadan sadece küçük bir es verek yola devam o halde … İnsanı öldürmeyen şey güçlendirir demişler değil mi … Hadi yorgun da olsan, sen bin kaplan gücündesin, yürü kim tutar seniiii….

ŞUBAT 2022

Henüz yolun başındayken , kendini bişeylerle meşgul tutmak iyi geliyor , sevgili okurum . Ama naçizane tavsiyem daha önce denemediğiniz şeyleri deneyecek kadar cesur olmanız .. Size ters diye düşünseniz bile deneyin belki de ters değildir. Anlatmak istediğim artık yeni bir yoldasınız eski ayak izlerinizi takip ederseniz faydası olmaz, tam tersi daha çok yorulursunuz ..

Nisan 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir