Bodrum’a Dönüş

Huzura böyle ulaşılıyor sanırım . İnsanın olması gerektiği bir yer var ve o yere ulaştığında , huzur da gelip kalbine yerleşiyor . Bu kez biraz geç başlattım Bodrum sezonunu , çünkü oğlumdan ayrılmak zor geldi . Kışı ana oğul kucak kucağa geçirdik . İkimize de iyi geldi bu kış , ama yalnız kalmaya yeniden alışmalıyız artık .. Ana kucağı güzel sıcak ama hayat böyle değil , oğlumun da kendi hayatına başlaması gerek . Biliyorum çok şey biriktirdi torbasında geride bıraktığımız bir yılda … Şimdi birikimini gerektiği zaman kullanmak üzere , kendi yoluna koyulmalı .

Ben de Bodrum’a kavuşmuş olmanın huzuruyla , evimi yeniden düzenliyorum . Zamanında çevremdeki insanlar bana durma bu sitede, taşın demişlerdi . Oysa ben hiçbir şeyin yerini değiştirmeden , 2 yıl yaşadım bu evde .. Ne bırakmayı , ne de değiştirmeyi gönlüm almadı . Neden mi ? Çünkü burayı hazırlarken , her adımda içimde bir umut vardı … Güzel günlerin bizi beklediğine dair bir umut … Hatta  eski kocamın tuhaf mutluluğunun farkında olan saf salak kalbim , yaş aldıkça onun da durulduğunu hatta benim gibi yeni hayatımızdan umutlu olduğunu düşünüyordu . Bu evle ilgili kurulmuş plandan henüz haberim yoktu.

Boşandıktan sonra yeniden buraya geldiğimde umutlarım , suya düşmüş .. Birileri 50 yaş hayallerimi elimden almış gibi hissediyordum … Yine de değiştiremedim , ne evimi ne de koltuklarımı .  İçimde öyle derin bir hüzün vardı ki , yaşamadan , içinden geçmeden bir kenara bırakırsam , yıllarca bir hayalet gibi arkamdan geleceğini seziyordum . Yas evet yastı bu…Kitaplada falan okuduğum cinsten bir şey değil, içimden gelen , iç güdüsel bir histi . Yas …. Yasımı yaşamalıydım ve öylede yaptım .

Artık zamanı geldi bu yaz değişim istiyorum evet . Eşyaların eskileri gitti , yerine yenileri geldi .. Evimin renkleri şimdilerde daha sakin … Mavi beyazlar yerini doğadan ilham alan naturel daha benlik tonlara bırakıyor yavaş yavaş …  İçim dışıma yansıyor sanki . Daha az hüzün daha çok huzur var artık buralarda ….Hayatın doğal akışında plansız programsız yaşandığı abartısız , ahenkli bir yaz bekliyor beni .

Mayıs 2023

Tam düşündüğüm gibi oldu sevgili okurum … Ne derler bilirsiniz su akar yolunu bulur , bir zaman sonra güzellikler tekrar hayatımızda yerini buluyor .

Evimin yeni renkleri mi hayatıma , yoksa yeni hayatımın doğal hali mi evime yansıdı bilemedim. Huzur dolu .. Kalabalıklar içinde sakin , eski dostlarımla sık sık bir araya gelip uzun uzun sohbetler ettiğimiz, bol aydınlanmalı ,bol paylaşımlı bir yaz oldu benim için .

Bu yaz benim evde göz yaşından çok kahkaha ve sevinç vardı … Yenilikler ardı ardına yaşandı . Ailemize bir evlat daha dahil oldu .. Çoğaldık ve bereketimiz arttı . Gönül telimiz bile titredi, titreten sağ olsun . Eh o zaman ne denir ? Hepsinin devamı kışında olsun .

Ekim2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir