Gece ve Gündüz

Dün gece gördüğüm kabusa aldırmadan , 5n li Günaydınnnnn la başladım güne bu sabah . Kabus işte, bilinç altının oyunu . Oooo her kabusa papuç bıraksaydım ben , bu günlere asla ulaşamazdım . Mis gibi temiz hava ve kahve kokusunu içime çekip ,  sevdiceğimin yolladığı güzel sözleri okuduktan sonra oturdum yazımın başına . 

Gece ve gündüz …. Karanlık ve aydınlık … Biri gidiyor yerini diğerine bırakıyor .Kapkaranlık kabus dolu bir gece geçiriyorsun ,devamında sabah “tebrikler karanlığı bitirip aydınlığa ulaştınız” der gibi güneşle ay aynı anda karşılıyor sizi … Ama çok da sevinmeyin bakalım bir kaç zaman sonra yine karanlık olacak .. Hayatın ta kendisi işte biraz ondan biraz bundan yaşamaya devam edeceğiz ..Lafı fazla uzatmadan söyleyeyim ,boşanmanın hemen akabinde karanlık zamanlar daha uzun sürdü ben de … Aydınlık hiç yoktu sanki ama durun canım hemen telaşlanmayın, zamanla, döngü dengeye ulaştı .

İkinci yarıda karanlıklar aydınlığa çıkıyor mu ? Çıkıyor sevgili okurum … O bitmeyecek sandığın kapkara gece, zamanla kendiliğinden aydınlanıyor …..Özgürlük, huzur , ayaklarının üzerinde dura bilmenin verdiği gurur… Kendine ve evladına karşı olan sorumluluklarının haricinde, 3. Şahıslara karşı artık taşımadığın sorumluluklar … Yeni hayatımızın aydınlık tarafları , parladıkça çoğalıyor .

Peki karanlık hiç mi yok ? Olamaz olur mu var … Sırası gelince  o da gelip buluyor seni . Ama ne kadar kalacağı kendi elinde . Çok zaman tanımazsan ne bileyim …” bunlar benim başıma niye geldi” … “Allahım o kadın /adam hayatımıza neden dahil oldu ” diye başlayan düşünceler denizinde, derinlere daha derinlere bakacağım diye ısrarcı olmazsan , yaşanıp çabucak geçiyor … Böylece sıradaki aydınlığa daha çok zaman kalıyor ….

Birde küçük bir sırrım var sizinle paylaşmak istediğim … Havanızın hangi durumlarda kararmaya meyilli olduğunun ,zaman içinde farkına varmaya başlıyorsunuz .. Ahaaaa geliyor gelmekte olan diyorsunuz … Öyle zamanlarda ben ne mi yapıyorum ? Kendime biraz izin veriyorum öyle ya duygular , anılar bana ait yok saymak kendime ihanet … Ama yaşanmışlığın arkasından , bana kazandırdıklarına dair bir şükür anı yakalayıp, kendimce bir ritüelle gündüzüme geri dönüyorum ..Geceleri daha kısa gündüzleri daha uzun yaşıyorum 😉

EKİM 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir