Cemreler Düşüp Duru

Cemreler yavaş yavaş düşüyor önce havaya  , şimdilerde suya düştü . Sonuncusu 1 hafta sonra toprağa düşecek . Bahar geliyor işte yavaş yavaş . 

Bende durum ne ? Bu sabah yürek parça parça , gözyaşıda çağıl çağıl .. Sebep özlem , oğluma duyduğum hasret… ve bildiğin eski hikayeler ..Yazmayacağım ,güya bir aileydik , güya birlikteydik güya sevgili , güya arkadaş , güya karı koca …. Güya ,güya, güya … hepsi “mış “mış meğerse … Ne aileymişiz , nede karı koca … ne sevgili , nede başka bir şey ….. Belki yüz bininci kez farkına varıyorum ve her farkına varışım beni üzüyor, üzüyor, üzüyor ….. Evet sanırım yıllar boyu da üzmeye devam edecek .

Neye ihtiyacın var canım kendim  ? 

Sevilmeye ve sevmeye , yeniden aile olmaya ,kendimi bir yere ait hissedip, korkmadan hayatımı yaşamaya ihtiyacım var. Bir daha başıma böyle zor bir yaşam tecrübesi gelmeyeceğine emin olmaya … Yabancılarla çevrilmiş bir dünya yerine  tanıdığım sevdiğim bildiğim insanlarla birlikte olmaya … 

Anladım , tanıdığım dediğin insanları da tanımıyordun ki be canım kendim … Duyduğun acının sebebi bu değil mi zaten ,bak ne yazmışsın yukarda … 

Zor kuzum anlıyorum zor , ama olan bu , bundan sonrası seni ne korkutsun ne de üzsün .. Olan bu … Belki günün birinde Selimiye gibi korunaklı ,cennet köşesi bir iskele bulup bağlanırsın … Bağlanmasan da sorun yok be canımın içi , sen rüştünü ispatladın zaten . Omurgası çok sağlam bir yelkenlisin …En sert rüzgar , hatta fırtına sana bir şey yapamaz. En kötülerini gördün , yine de yelken bastın … Ve yine açacaksın yelkenlerini .. 

Şimdi biraz dinlen ve hazır olduğunda tekrar asıl halatlara , çünkü sen busun karada kökleri sapasağlam bir ağaç, denizde nazlı bir yelkenli….

Bravo dedi egom , yine yazdın çok güzel bir yazı kendini gazlayan eeee sonuç ?? 

Sus dedim sus  konuşma .. sen ne yapıyorsun peki mızmızdan başka , ben hiç değilse yazıyorum . 

Pırsıp kös kös köşesine çekildi , benim de yüzüme tatlı bir gülümseme oturdu . Az önceki halimden eser yok şimdi …

Vurdu ve gol olduuuuu ….

BEN :1 EGOM :0  

MART 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir