Kendime Notlar

Kolay değil tabi bunca yıl eş , anne kısacası yuvayı yapan dişi kuş modeli birşeydim ben , artık değilim . Yanlış anlaşılmasın yeni kendimle çok eğleniyorum ama bazen kafam karışıyor , öncesi sonrası … Neydim ? Şimdi neyim ? İşte böyle zamanlarda kendim için notlar alıyorum ;

Sev — Sevmek güvenli. Aşka inan tekrar tekrar yoluna çıkacağını bil.

Sevil – Sevilmek güvenli ve sen buna değersin. Günün birinde gerçekten sevileceğin bir ilişkiyi hayatına çekeceğini bil.

Umut et /Dua et – Umut etmek ve dua etmek güvenli .Hala insan olduğunun ve içinde iyiliğin ölmediğinin ilahiyle bağlantıda olduğunun kanıtı .

Kötüyü fark et —– Kötüye kötü demek güvenli ,Kötülükten iyilik doğmayacağını ve her kötünün içindeki iyi yönü bulmanın senin işin olmadığını kabullen. Sen o ilahi güç değilsin .

Egonun ve zayıflıklarının farkında ve sevgiyle kabulünde ol —Kendinle ilgili her türlü huy ve duyguyu sevgiyle kabul etmek güvenli , günün sonunda yaratılmış bir kulsun.

İlahi güce ve senin için yazılan kadere inan —-Kadere inanmak güvenli . Her şerde bir hayır her hayırda bir şer var al ve kabul et.

Anda kal ve anı yaşa —-Anda kalmak güvenli , geçmiş bitmiş , gelecek kaygı ,an ise mutluluk demek.

Şükret —-Şükretmek güvenli ,varlığını ruhunu temiz havayla havalandırmak ve ilahiye teşekkür etmek seni huzurlu yapar.

İnsani duyguları kabul et —- Aşk, hüzün, kızgınlık ,kıskançlık , özlem ,hasret insani duyguları hissetmek güvenli . Hiçbir duygundan pişmanlık duyma.

Evladını koru kolla —-Evladını koruyup kollamak güvenli . Sen annesin onun kötülüğüne olacak hiçbir davranışın olamaz ,incitirim diye ondan uzak durma .

MART 2022

Durma sevgili okurum sen de yaz kendine notlarını , paylaş istersen benimle yada paylaşma ama mutlaka sakla çünkü ilerde okuduğun zaman birde uygulamışsan yazdıklarını … Keyfine doyum olmuyor , sen de yaşa bu duyguyu …

Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir