Günaydııın

Sana da günaydın güzellik … Bir günaydına kalbi çarpan hayaller kuran, kocaman yürekli küçük kız … Ne oldu da sen bu kadar aşka aşık dolaşır oldun acaba ? Nasıl oldu da  kalbin bildi her seferinde kime nasıl atacağını …. Ve neden hep en zor olanı neden hep en çetrefilli olanı ? Neden  ???

Derler ki her insanın kalbi yumruğu kadardır .. Eee senin şu koca gövdende küçücük yumruk nedir ki ?? Neden başa çıkamıyorsun kalbinle ? Neden söz geçiremiyorsun ve neden neden neden bir Günaydınaaa dağılıyorsun ??

Belki de derinlerde bir yerde cevabın yerini biliyorsun … Ama bakmaya hazır değilsin … Nedeni ne olursa olsun gerçek olsun istiyorsun … Geçmişte çok canın yandı değil mi ?? Tek başına yaşaya bilecek gücü bulamıyorsun bu kez … Ne olursa olsun deyip balıklama atlaya mıyorsun … Karşılığı olsun istiyorsun … Karşılığı var mı ve eğer yoksa bunu nasıl kaldıracağını bilmiyorsun…. Çünkü o küçük yumruk sol yanında pır pırr pırr  zihnini ve bedenini ele geçirmeye çalışıyorrr … Bir Günaydınnn la bile hooop kapıp kaçırıyor seniii ..

Dur … durul … bekle … sakince al Günaydınını sakla kadife kutuna …amaa ne olur , atma deli gibi bu kez olmaz bu kez taşıyamazsın bak … uçurumun kenarındasın … bundan sonra hiççç atmadan taş kesersin …  varsa karşılığı duyarsın nasıl olsa seninle beraber aynı ritimde atan başka bir kalbi …. O ana kadar dur … güm güm diye atıp kendi ekonu  aşk sanma … Belki bilmiyorsun başka bir kalbin ritmini seninle beraber atarken hiç duymadın belki … ama ekoyu tanıyorsun ,uyanık ol ve sakınnn sakınnnn … yanılma bi daha ….Lütfen acı bana …

ARALIK 2022

Aaaa 50’sinden sonra da oluyor mu böyle duygular ? Oluyor tabi niye olmasın ? Hayat devam ettikçi , nefes gögse doldukça her türlü duyguyu tekrar tekrar yaşıyorsun , canımın içi  ve öyle güzel yaşıyorsun ki oturup bir de blog yazıyorsun 🙂