Özlemek Ama Neyi?

Gayet doğal bir duygu durumu özlem aslında. Kabaca bir hesapla 50 yıllık ömrümün yarısını beraber geçirdiğim bir insanı özlemek doğal ama benim özlediğim şey aslında o insanın kendisi değil. Kişi olarak hiç bir özelliğine özlem duymuyorum. Bencil ,egoist , yalancı , kavgacı , cimri , takıntılı ,sinirli, saldırgan , kadın düşmanı daha pek çok zor yanı olan bir insanı özlemiyorum .

Özlediğim şeyler yanımda kendi yaşıtım bir insan olması . Ortak bir yaşantı kurduğum birisinin olmuş olması – biliyorum bu ortak yaşantı benim hayrıma değildi hatta bu ortaklıkta benim adım hiç geçmiyordu – ama günün sonunda kendimi bildiğim günden sayarsak , ailemle onunla geçirdiğimden daha az zaman geçirmişim.

Neyse tüm bunlar bence Başak dolunayının konuşmaları aslında öyle bir hayatı özlemek her sabah artık o hayatı yaşamıyor olduğum için şükrederek uyanan kendim için imkansız.

Sanırım özlediğim şey eski alışkanlıklarım . Eh onlarında yerini yenileri alacak/ alıyor biiliyorum .Kötü alışkanlıklar geride kalıyor çok şükür .

ŞUBAT 2021