İnsanlık İçin Küçük Benim İçin Büyük

Bu gün de aylardan sonra insanlık için küçük fakat kendim için büyük bir adım attım. Ne mi yaptım ? Marinaya gittim ,yani arabayla ama olsun , hemde yarış günü. Sonra Bardakçı Koyunun üzerinden yarışan tekneleri seyrettim , onlardan birinin içinde eski kocamın yanında sevgilisiyle yan yana oturduklarını bilerek .

Ağladım içime içime haykırdım . Dışarı bağırmak için ağzımı açtığımda sadece derinden bir Ahh diye bildim , daha önce teyzemin arkasından da birkaç kez böyle olmuştum  ama o zaman hissettiğim şey acıyla karışık çaresizlikti . Bu kez acıma eşlik eden duygunun tanımı çaresizlik değildi , nasıl desem “ah etmek” gibi birşeydi .

Arkanda  bu kadar üzgün , gözü yaşlı , acı içinde birisini  bırakarak hayatına devam edemezsin . Sen yaşarken o yaşlı gözlerin seni nerede ve nasıl takip edeceğini bilmeden , mutlu olamazsın. Allah buna izin vermez . O yelkenlinin içinde eğlenirken , taaaa uzaktaki bir tepenin üzerinde sana acıyla ve kahırla bakan gözlerin olduğunu nereden bileceksin ? Cevabı şu ; O gözlerin sahibi yanındayken kıymetini bilecek hakkını yemeyecek, boş bir hayal uğruna sevdayı yakıp yıkmayacaksın . Kısacası kimseyi hele de seni seven senin için canını vermeye hazır birini bu kadar mutsuz ve acı içinde bırakmayacaksın .

MART 2021

Her duygu kendi zamanında yaşanıyor sevgili okurum .. İşin aslını kavramak da zaman alıyor . Aslında hiç birşey göründüğü gibi değil diyorlar ya var biraz gerçeklik payı . İnsan yaşarken içindeyken fark edemiyor . Ancak dışarı çıkıp duygularından ve egolarından arına bildikten , ki bu da zaman ve çaba gerektiriyor , sonra  taşlar yerine oturuyor . Yukardaki yazıyı yazarken “Ah” etmişim ama gelmiş geçmiş … Şimdi sorsan belki teşekkür ederim bu yeni hayatım için derim  , sen öyle yapmasaydın ben asla kendimi bulamayacaktım  … Ama son paragrafta yazdıklarımın hala arkasındayım , sadece aşkta değil , hayatımızın her evresinde sevdiklerimizin ve bizi sevenlerin kıymetini bilmemiz ve sahip olduklarımızın hakkını vermemiz gerek .. Kırılan kalpler ister istemez “ah ediyor ” ve Tanrı katında bu sistem pekde “ah” alanın hayrına çalışmıyor .

NİSAN 2023