Melek Işıkları

Angel lights yazıyordu kutunun üzerinde ,melek ışıkları yani ne kadar da uyumlu adıyla bir meleğin yolladığı ışık gibi rahatlattı beni .

Bodruma geldiğimden beri yatak odası üzerime üzerime geliyordu . Karar verdim ve yeni bir düzen kurdum bu küçük odada son dokunuş olarak da işte o ışıkları koydum yatağımın baş ucuna .  Hooop huzurlu bir odam var şimdi .

Aslında aylar  önce yılbaşını düşünerek almıştım onları ,Bu evde yılbaşı güzel olacaktı yaz sonu dönerken hep beraber yılbaşında burada toplanalım diye kararlaştırıp dönmüştük . Olmadı yılbaşında dönmek yalan oldu .Hatta hayatımızdaki diğer  yalanlarla da yüzleştim tüm kış boyunca . Ve ben tek başıma geri geldiğimde kış sonu bu eve ,Önce ruhum sıkıldı bu odada sonra yeni bir düzen kurdum işte ve son dokunuş en sevdiğim yılbaşı ışıkları bana huzur verdi yine .

Hayat ne koyarsa koysun insanın önüne insan kendini bilmeden  hazırlıyor sanki başına geleceklere . Bazen yazın kış indiriminden alınan yılbaşı ışığını saklıyor bir köşede bazen de başka şeyleri yeri gelince kullanmak üzere , ve hayat devam ettikçe başımıza ne gelirse gelsin , hangi acı hangi yalanla yüzleşmek zorunda kalırsak kalalım aslolan insanın kendisi değil mi ?

Günün sonunda  insan devam etmenin bir yolunu hep bir şekilde  buluyor ve toparlanıyor ……

ŞUBAT 2021