Hayal Kurmak

Sosyal medyanın trend sloganı “var bi hayalimiz “ . Bir hayali olmak çok güzel bir şey bence . Benim için hayal kurmak çok şey ifade ediyor . Umut veriyor , kuvvet veriyor anlık huzur ve uzun vadede yaşama gücü veriyor .. 

Güzel hayal kurarım ben en ince ayrıntısını görür , kokusunu tadını bile hissederim . Öyle bir kurgu olur ki içine girip ilklerine kadar hissede bilirsin . Kalıcıdır aklına geldikçe içine girip geliştirip çıka bilirsin anlık bile yapa bilrsin bunu durur çünkü yaşar zihninin bir köşesinde kaybolmaz .

Değme programcılar böylesini programlayamaz sanal ortamda bile … Gerçektir benim hayallerim … program kodu değil .

Başkasının kurduğu hayali bile alır allar pullar onun için daha güzelini kurar , sahibine geri iade edebilirim … Kişi eger kalbinde püf noktasını biliyorsa ,alır bu hayali  benim kurguma dayanarak kurmaya devam eder ve nihayetinde ulaşır gerçeğine .

Bazen de çok sevdiklerim için de hayal kurarım , bilirim o hayalin ona iyi geleceğini ve kendi desteğimle ulaşmasını sağlarım ona  . Kıymet bilen bilir bilmeyen , kendi kurdu kendi yaptı zannedip benden uzaklaşır .. Ama ben uslanmam çok seversem ne olursa olsun bir hayal hediye edebilirim karşımdakine ..

Evet o kadar iddalıyım , hayal kurma ve gerçekleçeğine ulaşa bilme konusunda .

Hadi sevgili okuyanım , paylaşayım seninle işin püf noktasını ;

Püf noktası nedir biliyor musun?  İnanç … yaradana olan inanç … Yaradan seni ve tüm bu dünyayı yarattıysa , senin hayalini de yaratır . Fiziksel dünyada dokuna bilinecek bir hale getirir .. Gerçekleştirir yani sen kur o gerçekleştirsin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir