İki Kadın ve Bir Adam

Aslında konu basit  evli bir adam var karısı ve metresiyle yalan dünya üzerine kurulu bir hayat yaşıyor .. Ama hikayeyi bu kez farklı bir bakış açısından yazacağım … Bu kez erkek hem karısını , hem de metresini aldatıyor … Nasıl mı ?

Erkek kahramanımız ; Yüksek gelirli bir işi olan, karısının ve çocuklarının maddi ihtiyaçlarını karşılayan , kendince ailesinin bir eksiğini bırakmayan “iyi” bir “aile babası ” … Aynı zamanda damat , bacanak, amca , dayı yani toplumun kendine verdiği her türlü akrabalık yetkilerini de hakkıyla kullanan “sağlam” bir kişilik.

Karısı ; Belki çalışıyor kariyerli yada ev kadını evini çekip çeviren , çocukların her türlü konularıyla ilgili , iyi bir eş , anne , gelin , elti , kız evlat , teyze , hala … Kendi çapında güzel bakımlı , her konuda eşine destek olmaya çalışan iyi huylu ,sosyal bir kadın .

Bu evlilik nasıl diye sorarsanız herkesinki gibi . Zaman zaman aşk dolu , zaman zaman gergin ,  ortak hedefler doğrultusunda yaşanıp gidilen , tatillere çıkılan , arkadaşlarla görüşülen, aile ziyaretleri , eğer şanslılarsa ortak hobileri olan bir aile…

Metres kim ? Metresler farklı karakterlerde .. Kimisi hedef odaklı , evli adamlarla çıkar ilişkisine dayalı ilişkiler yaşamayı tercih ediyor … Yada evli belki .. hep evli erkekler aldatacak değil ya 🙂 Ama ben onları yazmayacağım yazmak istediğim başka bir grup.

Metres ; Yalnız yaşayan , gönlü kırık yada çok çalışmaktan aşka vakti olmamış . Belki aşkı yarım kalmış tamamlayamamış . Her kadın gibi ilgiye muhtaç ..Hayatında birisi olsun istiyor ve bu yüzden karşısındaki insana biraz temkinsiz yaklaşıyor yada kendine fazla güveniyor . Beni kimse kandıramaz diyor ….

Tanışma : Sosyal medya üzerinden , adam yakışıklı ve sosyal medyaya göre bekar …. Ne bir çocuk ne de bir kadın resmi yok . Sık sık bekar olduğuna dair vurgular yapıyor . Sanal flört 2 ay sürüyor akabinde yüz yüze  görüşme geliyor … 

Görüşme : Her iki tarafta birbirinden etkileniyor … Kriterler uyuyor anlayacağınız . İlk bir ay her yer günlük güneşlik , havada aşk kokusu var …. Bir ayın sonunda adam ezile büzüle kıza aşık olduğunu ve daha fazla ilerlemeden ona ” gerçeği” söylemesi gerektiğinden söze başlayarak …. Boşanma aşamasında olduğunu , çocuklar yüzünden karısıyla şimdilik aynı evde yaşadığını … Ailesinin maddi ihtiyaçlarını karşılamak zorunda olduğunu , çocuklarını çok sevdiğini ve boşanma tamalandıktan sonra evden ayrılabileceğini açıklıyor …. Açıklamayı “Senin yanında huzuru yeniden buldum” ,” hiç böyle olacağını düşünmemiştim” bla bla diye yalanlarla süslemeyi de ihmal etmiyor ..

İki mağdur kadın ve bir adamın hikayesi işte tam bu noktada başlıyor … Metres o anda adamı hayatından çıkarma cesareti gösterip masadan kalksa ve bir daha adamın yüzüne bakmasa bu hikaye yazılmaz … Yazıldığına göre kalkamıyor ve inanmayı tercih ediyor …Çünkü geçen zamanda adama aşık olmuş … Zavallı “sevdiceği ” karşısında kıvranıyor , onu öylece bırakamaz …

Hikayenin devamı tahmin edeceğiniz gibi çorap söküğü gibi geliyor sevgili okurum . Çekirge bir sıçrıyor, iki sıçrıyor sonunda evdekine yakalanıyor .. Bundan sonra adam evde ne yaşıyor diye merak ediyorsanız …. Benim daha önce yazdığım yazıları okuyun detaylar oralarda mevcut 🙂

Metres tarafında yaşananlara gelince ; Orada da yaşananlar pek keyifli değilmiş … Erkekler neden aldatır diye araştırıp dururken , her zaman olduğu gibi onlar değil kadınlar konuştu …. Neyse konudan fazla uzaklaşmadan …. Metresin yaşadığı ilk darbe adamın önce evindeki karmaşayı düzeltmeye çalışmasıyla başlıyor … Bazen kısa bir telefon “Karım bizi yakaladı , halledeceğim ama biraz bana zaman ver beni arama “ yada bir sosyal medya hikaye paylaşımı … Sayfaya sabitlenmemiş ve daha önce paylaşılmamış ( çünkü metres gördüğünde ona ayrı yalanlar söylenecek ama belliki evde birşeyler yolunda gitmiyor ) mutlu aile tablosu “dostlarla pazar kahvaltısında”

Başlarken yazdığım gibi bilindik hikaye , üzerine romanlar yazılıp, diziler çekiliyor ama gerçekte yaşandığında hiç de oralarda olduğu gibi şık durmuyor .

Adamın karısı evde dipsiz bir kuyuya düşüp “ben şimdi ne yapacağım” diye debelenirken , metresi de kendince haklı başka üzüntüler yaşıyor … Her iki kadınında gururu inciniyor , kalbi kırılıyor … Kendilerine olan güvenleri sarsılıp, sosyal hayatları alt üst oluyor … Evli olan bir kalemde evliliği bozacak cesareti bulamadığına yanarken , diğeri bu işi neden en başında bitiremediğine pişman özgüven sorunu yaşıyor . Evli olan kocasını elinde tutamadığı , metres olan yeterince konfor sağlayamadığı için kendini suçlayıp , ağlayıp duruyor .

Adam mı ne yapıyor ? Ne yapacak her iki tarafa da yalanlar söylemeye devam ediyor … Karısına durumu inkar ederken …“Asla böyle bir şey yok , yanlış anlaşma , kafanda kurma , bak ben hep evimdeyim” , derken … Metresini de elinde tutmak için , olur olmadık zamanlarda bazen ağlak , bazen tehtidkar , bazen af dileyerek kapısına dayanıyor ..Ona olan “aşkından ölüyor “ ….. Gerçekte yaptığı ise ; Kadınların duygularını manipüle ederek suçunu kapatmaya çalışıyor .

Sonuç olarak sevgili okurum , iki kadının ortak noktasının ilki , sevdikleri adam tarafından kandırılmış , aşık oldukları yerden vurulmuş olmaları . İşte bu yüzden çok uzun bir zaman sevdayı sorgulayacaklar ve yeniden bir erkeğe güvene bilmek için çok çabalayacaklar …. Evli olan belki aşka küsüp hayatını çocuklarına adayacak , kadınlığını unutacak ve eğer kocası hala yanındaysa bu hikayeyi 3-4 yılda bir yeniden yaşayacak … Metres olanın da hayatından ciddi bir zaman ve emek bir hiç uğruna çalınmış olacak ve kim bilir belki de evlenip yuva kurmak yada ne bileyim çocuk sahibi olmak gibi hayalleri yıkılacak…

İkinci ortak nokta ise , zayıf karakterli bir adama aşık olup zamanında ondan kurtulamayı başaramamış olmaları … Eeee hayat , ne derler bilirsiniz Allah iyi insanlarla karşılaştırsın . Yok karşılaştırmadıysa eğer , ölüm hariç her problemin çözümü var . Yeter ki önceliği kendimize verelim , aşık olduğumuz adam dahi olsa önce kendimizi düşünelim … Haaa birde bizi düşünmeyeni biz hiiiiiiççççç düşünmeyelim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir