Kenan

Kenan Doğulu ;

Hatalarınla pişmanlıklarınla gel

Düzeltiriz hepsini birer birer 

Kızgınlıklarınla  kırgınlıklarınla gel 

Altından kalkarız beraber 

Yalnız değil yenik değil 

Çaresiz hiç değilsin 

Suç ortağım dizinin dibindeyim 

Hayat sana insafsızca ne kadar tuzak kursada 

Yosun gözlerine fedaiyim 

Yüzün gülene kadar emrindeyim ……

Bu şarkıyı yazmış bir gün karısını  ağlarken gördüğünde ..

Ey kadın milleti , eğer bunu demiyorsa birlikte olduğun adam , hatta üff yine mi yüzün asık deyip yanından uzaklaşıyorsa ve sen o alışkanlıkla onu yanında tutmak için tüm duygusal ve hatta fiziksel  acılarını içine atıyorsan , hiç uğraşma. Bu , aşk, evlilik  vb . kısaca yaşamak değil . Çok fazla vakit kaybetme ve daha fazla kendine zarar verme ,hemen uzaklaş. 

Hani diyorlar ya iyi günde kötü günde diye o gerçek işte . İyi günde herkes yanında olur Kocan olmasın mı ? Ya kötü günde ? Bak canım kötü günde yanında olmayan o adam varya , biraz daha kötü bir günde kendine dışarda hayat kurar. Çok stresliyim , senin de stresini çekemeyeceğim der gider … Sonra başka zaman tekrar gider , sonra bir daha … Hatta sen en sevdiğini mezara koymak üzereyken bile gider… Sen üzülürsün kırılırsın, o yine gider..

Bir zaman sonra bir şey kafana dank eder ; Eee bu adam hiç yok benim yanımda ,peki benim ne işim var onun yanında ??

Hah işte diyeceğim o ki her şeyin bir başlangıcı var o da Kenan Doğulu nun yazdıkları. Bunlar söylenmiyorsa hayatında taa en başında ,durma hemen oradan uzaklaş.Uzaklaş ki kalbin attıkça , nefesin göğsüne doldukça , küçükte olsa bir umudun olsun kendi Kenan Doğulun la bir gün karşılaşmaya . 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir