Nokta Atışı

Bu yazım biraz uzun oldu ama yazarken çok eğlendim dilerim siz de okurken eğlenirsiniz 🙂

Ağustos ayının son 3 günü … Toparlanıyoruz artık .. Hasret günleri benim için yeniden başlayacak … Bu kez lise öğrencisi değil, iş adamı ve aynı zamanda bir üniversiteliyi gönderiyorum dünyanın öbür ucuna .. Daha huzurlu daha az endişeliyim çünkü vizem var artık … Yanına istediğim zaman giderim … 

Vizeyi alması 3 yıl sürdü şaka gibi … Eski kocam boşanırken merak etme seni mağdur bırakmam , vizeye birlikte baş vururuz demişti .. Tıpkı sözünü verdiği diğer şeyler gibi onu da yapmadı …Kendisi çabucak hallederken işini , benim ki işte azıcık uzadı 🙂  O zamanlar amaaan ne üzülmüştüm … Acıklı bir de yazı döşenmiştim, hiç mi insafın yok evlat bu evlat diye haykırdığım  … Bulursam siteye koyarım belki diyeceğim ama boş verin ne arayacağım … 

Evliyken sizi sevmeyen ve dürüst olmayan sadakatsiz eski eşlerden , boşandıktan sonra hiiiç bir şey yapmasını ummayın şekerim . Adamlar gizli yaşadıkları hayatlarını gün yüzüne çıkarmak için , mahkemeden sonraki birkaç ayı zar zor bekliyorlar .. Yani benim ki üç ay sonra buldu “kız arkadaşını “ o günden beri de birlikte … Nokta atışı yani 😉 İşte bugün tam da bu nokta atışını yazmak geldi içimden . Bayılıyorum boşanmış “varlıklı” erkeklerin yeni hayat arkadaşlarını çabucak bulabilmedeki şanslarına .. Ah bu 50 sinden sonra coşan paralı ( olmazsa olmaz ) beyefendiler , neredeyse hepsi nokta atışıyla ilerliyor … Onların tabiriyle “eski karıları “  öyle yada böyle çıkınca denklemden… Kendilerini çok seven , oh be bekarlık sultanlık mış dedirten .. En önemlisi “dır dır ” etmeyen yeni “hayat arkadaşları “ hemen bir seferde dahil oluyor hayatlarına .

Boşanmanın sonrasındaki ilk üç beş yıl mutlu mesut “yenisiyle ” birlikte yaşanıyor … Ama sonra … Hımm sonrasında sıkıntılar başlıyor … Niye mi eh “kadın milleti” işte hepsi aynı …Bizaman sonra ipin ucunu kaçırıyorlar , hep daha fazlasını istiyorlar … onun daha fazlasını , daha fazlasını istemeye başlıyorlar …

Örnekle daha iyi anlatacağım sanırım … Varsayalım Necati Bey … Evliyken çapkın . Öncelikleri param , kendim , hobilerim ve ben diye sıralı . ” Geldik gidiyoruz yahu hiç mi kendimiz için bişey yapamayacağız” veya “karımın neyi eksik ki , evliyiz işte düzeni bozmayalım” rahatlığına fazla kapılmış sonunda da bekarlığa geri dönmüş zengin 50 yaş üstü erkeğimiz.

Yeni İlişkisinin temelinde para önemli bir rol oynuyor ama kız arkadaşı , eski karısı gibi değil daha azla daha çabuk mutlu oluyor ve kendisinide mutlu etmek için elinden geleni yapıyor … Ama ilk yıllar … sonra daha fazlasını talep etmeye başlıyor Necati’nin sinirleri haklı olarak geriliyor .

Daha fazlasını ver şekerim . Eskiden 3 kuruş kurtarıyordu , hatta karının aksine benim 3 kuruşluk duruşum da sana iyi geliyordu beni idare etmesi kolaydı .. Ama zaman geçtikçe kurtarmaz oldu Necatiiii , ne yapalım enflasyon … Nee bir de üstüne üslük avam mı geliyorum şimdi sana yok artıkkkkkk….

Aşk canım aşk , aşık oldu bu adam evliliği zulümdü , yeniden aşık oldu temeli aşk yeni ilişkisinin ;

Zavalllı sevgilim o cadı karısından nasıl da kurtardım ben onu .Mutlu huzurlu aşk yuvamızda nasılda bastım bağrıma … Eee yuvamız sadece aşk için mi var ? Bizim de birlikte bir yuvamız olmasın mı ? Olmasın mı ? Neden neden Olmasın ? Bende süremiyeceksem sefasını seninle birlikte resmi bir yuvanın , doğurmayacaksam bir varis de ben o soyadına … aşkımızın ne önemi kaldı Necatiiii ??

Tamam temel memel yok ciddi de değilsiniz , ilişki işte hayatında bir kadın :

Ben şimdi neyim Necati ?? Seninde yaşın ilerliyor sık sık hastanelere falan gidiyoruz da Alllah korusun sana bişey olsa benim ne garantim var , hasta bakıcın mıyım ben ??  Bilemedim yani . Yoksa bu işin bir oluru çıkarıyorum bak arızayı ,buluyorum başka bir yolunu … Bu yaştan sonra başıma ne işler geldi diye beni suçlama Necatii .. Ne derler bilirsin aldatan , aldanırmış , kişi yaşattığını yaşamadan bu dünyadan gitmezmiş …… bla bla bla….

İşte böyle , bizim adam kara kara düşünüyor şimdi . Dedik ya kadın milleti hepsi aynı yenisi de başladı söylenmeye .. Eski karımda böyleydi … İyide buna yaptıklarımın onda birini ona yapmadığım halde bunun kadar çok isteği yoktu … Hem kendisi de sokmuştu elini taşın altına canı gönülden , bunun gibi kaz gelecek yerden tavuğu esirgemeyeyim diyerek değil de … İsteyerek , severek ….. 

Ne yapacaksın oğlum Necati ?

Tırım tırım dolanmaya başlayacak ne yapsın. Kendine güveniyorsa , 3. 4 .Tur der yeniden başlar , cicim yılları bitince de bakar başkasına . Öyle ya alıştı artık hatta vardır onun yedek listesi karıştır bakayım yukardan aşağıya … Yalnız aman ha Necati dikkatli ol . Yaş kemale eriyor .. Mavi haplar falan Allah muhafaza …..çekirge bir sıçrar iki sıçrar, arayan mevlasını da belasını da bulur … Teneşir meneşir ,atın ölümü arpa … ne dersin ha??

Yada ….. Ahh diyecek ,ne güzel sevenim vardı beni eski evimde . İyi işte dolandım , havalandım , azdım coştum ama yeter döneyim ben eski hayatıma … Sever canım karım beni. Bunca yıl ne yaptıysam hep önce sen demedi mi bana .. Hah işte O kadın, kadınım çocuklarımın anası… Çalayım kapısını yeniden … Bilirim kıyamaz o bana açar . İki güzel söz, bol göz yaşı … Birde üstüne “sensiz olmuyormuş”  patlattım mı .. Saf karım benimmm, alır beni yeniden koynuna … Çal bakalım Necati Çal o kapıyı . Çal da al bakalım boyunun ölçüsünü …Açılmazsa dert tabi , ama sana bişey diyeyeyim mi açılırsa daha büyük dert ,onu bilde öyle çal. Benden söylemesİ yenge bayağı bir değişti haberin olsun eskisi gibi değil artık . Soracaktır bu kez ne getirdin bana laftan başka diye ,var mı ikna edecek bir cevabın ? Eee  varsa sen bilirsin hadi kolay gelsin.

Yok mu bir başka seçenek ?  Var canım olmaz mı ? Çok … Yaşarsın tek başına paran yok mu senin ? … Eh iki bilemedin üç tanede gerçek dostun var … Birlikte yaşlanıp gidersiniz işte ….. Gidersiniz de … O dostların aileleri yanlarında … Çocuklar büyüdüler şimdilik dışardalar ama , yarın öbür gün onlarda evlenecek torun torba derken …. Senin dostlarda mecburen daha çok o taraflara kayacak . Karı kız Rus muhabbetlerinin bolca yapıldığı ” salaksınız oğlum ben her 50 yılda bir karıyı bozdurup iki 25lik yaptırıyorum ..Karısının sözünden çıkmayan kılıbık adamlarsınız hepiniz , paranızla rezil oluyorsunuz … Bekarlık sultanlıktır temalı şakaların ardı ardına yapıldığı …. Yatta , katta, Yunan adalarında, oralarda buralarda erkek erkeğe yapılan o sohbetler haliyle ,yaş alındıkça …. ” Ahir ömürde böylesi daha iyi be Necati bi yaştan sonra huzur istiyor insan ..Torunda çok seviliyormuş yaa öyle böyle değil … Hiç adam olmayacak sanırdık biz bu haytaları ya , analarına da kızardık çok yüz veriyorlar diye , iyikide vermişler” …  Çocuklar bizden çok ilerdelermiş algıları çok daha açıkmış sağ  olsun onlarda iyi evlat olup sevip sayıyorlar bizleri … Sahi senin kızla , oğlan nerde Necati hala kızgınlar mı sana , aramıyorlar mı ?? Hay Allah …. ” diye devam edecek .. Eskisi gibi eğlenceli gelmeyecek bunlar sana tabi off ne sıkıcı ihtiyarlara dönüştü bu dostlar … Sahi sen nasıl bir ihtiyar oldun Necati ? Sürekli söylenen mız mız , öfkeli kimsenin kapısını açmak istemediği ,mutsuz yaşlı bir adam mı ? Para peki ? Suyunu mu çekti yoksa eskisi gibi harcamak zevk vermiyor mu?

Aman adamı iyice soktuk bunalıma … Yok Necati sen sen ol üçe beşe bakma bulduysan yanında kalacak o hayat arkadaşını , onunla devam et yola neyse ne , hayatında malesef hayal ettiğin gibi bir huzur olmayacak … Öyle veya böyle sen de susmayı ödün vermeyi öğreneceksin … En başta arka ayağınla kulağını kaşımayıp , duraydın iyiydi ama olmadı ne yapalım… paranın gözü çıksın adamı vezirde ediyor rezil de … Neyse düşsede burnun yere eğilip alma hadi devam yaşamaya …. Devam da kendi çocuklarını ve torunlarını unutacaksın malesef . Hayırsızlar desen de gönlün bilecek gerçeği nasıl olsa .. Zamanında azcık daha ilgilenseydin iyiydi ama ne yapalım o zamanlarda da hayatında başka önceliklerin vardı …. Neyse ya varsa hayat arkadaşının, çoluğu çocuğu ,basacaksın artık onları bağrına …Bu işler bedavaya olmaz , cici baba dediğin öylece sevilmez , aç kesenin ağzını aç Necatiii . Aç ama dediğim gibi gönül mönül koyma kendi kanından olanlara , onlar sevgi ve birlik istemişlerdi taa en başında para pul değil ,şimdi hepsi kendi yolunda .

Necati gibilerin sorunları bir yana … Eeee tatlım sen ne olacaksın ? Kimi bulacaksın bundan sonra diye sorduğunuzu duyar gibiyim sevgili okurum . Henüz yolun başındayım yaşamak için başkasının kaynağına ihtiyacım olmadığı için zengin adam bulacağım diye bir kaygım yok . Ama benim konforumu seven , paralı hatun yalnız kalmış şuna ben de kol kanat gererim o da bana bakar diyen  adamla da yıldızım barışmıyor 🙂 Çok şükür kolum kanadım uzun kendime yetiyor …

Benim derdim sevda valla , verdiğin kadar aldığın sevda … Eşit şartlarda , hayattan keyif almaya yönelik , gülerek gözlerimin içine bakan ve gülerek gözlerinin içine baktığım temeli huzura dayalı sevda …Karmaya da inanırım ben ama … Hayatta her şey insanlar için geçmişinde ne yaşamışsa yaşamış fakat ardında gözü yaşlı bir aile bırakmış bir adamla da birlikte olamam elimde değil “Necatilere” bulaşmam ….Ne dediniz ?  Varsa öylesi sana da kolay gelsin mi ? ..  Ehh bu konuda da  siz haklısınız , kolaysa gelsin değilse hiç gelmesin ne diyeyim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir