Retroyla Gelen Metroyla Gider

Eskisi , yenisi ,gönlümün dost diye sevdiği , bilirim bu modelleri , her MERKÜR RETROSUnda, gittikleri gibi gelirler geri . Gezegenler normal seyrine dönünce yine giderler .. ( Astorlog falan değilim , hatta astorolojiye ilgim futbola olandan bile daha az ama işte işin esprisi de burda… ) Kalbim onlar için aldıkları yaraları iyileştirdikleri bir “Pit stop” gibidir . Azar coşar yorulur sonra gelip bana sokulurlar . Soluklanıp ,dinlenip enerji toplayıp kendilerini hazır hissettiklerinde de pırrr diye başka maceraya koşarlar.

 Almaktır istedikleri ,vermezler asla . Sahip çıkamazlar ne yaşananlara, ne de dostluklara . Hep bir bahaneleri olur .  5 yıldızlı otel odası gibi , önce hoş sonra boş gelir ,gönlüm onlara . Bilmezler ne uğruna ne adına açılmıştır o oda , sanırlar otel işte herkes girebilir, akıllarınca. 

Onlar öyle sansınlar , anahtarı bendedir . Sokmam her isteyeni . Sonsuz geri gelmek diye bir şey de yoktur kitabımda . Bazen en ummadıkları anda geri geldiklerinde , bazen de hala içindeyken apar topar bulurlar kendilerini dışarda …. Ve açılmaz o kapı onlara bir daha asla . Ne yaşadıklarını yada ne olduklarını anlarlar mı bilemem . Bir kez o kapı kapanmaya gelsin , dümdüz çelik bir duvar olur yeri. Arasan baksan ne yapsan ne kadar yoklasan bulamazsın, ulaşamazsın dedim ya kapı yoktur artık onlar için asla ..

Ben mi ne yaparım içerde ? Temizlik desem … tam temizlik de denemez … kırılanları çöpe atar , yaşanmışları unutulmak üzere ,kolileyip gizli raflara kaldırırım . Bazıları unutulur ,bazıları da …. geç unutulur …. Ama asla yeniden ellenmez o kutular .Kapının öteki tarafı da beni ilgilendirmez artık .Vakti geldiğinde başka bir yöne bakan bir pencerenin perdelerini açar yeni manzarayı seyrederim , biraz korkak biraz yorgun ama hep bir ümitle .

Bilmediğimi mi zannediyorsun neden geri geldiğini ? Anlamıyor muyum sanıyorsun ? Olsun gel buyur kapım şimdilik açık sana . Soluklan toparlan ama 7/24 oda servisi yok bu kez , olsada yok , yoruldum , ben de biraz duruldum … Neyse işte sen de zaten azla yetiniyorsun , konfor düşkünü değilsin pek . Hadi dinlen … uyu … ama bu kez çok kalamayacaksın , sen de anladın zaten bunu …

İşin doğrusu kendimi iyileştirmekle meşgulum fazlaca , başka bir servis için vaktim yok . Aslına bakarsan bir karar aşamasındayım bu aralar , kendim oturup sefa yapasım var o 5 yıldızlı odada . Bunca yıl hiç keyfini süremedim valla .. Alışıyor gibiyim sanki bu konfora, paylaşamayacağım artık onla bunla , daha seçiciyim bundan sonra .

MAYIS 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir