Seni Seviyorum

“Seni seviyorum” ne güzel bir cümle değil mi ? Yalandan söylense bile insanı mutlu etmeye yetiyor…Aldatmak , yalan söylemek bunlar doğru şeyler değil yazıp yazıp durmayacağım ama seni seviyorumunda yalanı olmasın be kardeşim … Hoşlanıyorum deyin , muhteşemsin deyin , hayatımın erkeği/kadını ne bileyim işte gök yüzü limit ,işkembeden sallayın sallaya bildiğiniz kadar… Bu kadar yalan varken sevmenin yalanını söylemeseniz olmuyor mu yahu ? 

Sevmek ve sevilmek benim için insanlık yolculuğumuzun olmazsa olmazı  … Şu dünya gezegenine bir ömür biçilerek konmuş biz ilkel yaratıkların ,  hayatımızın sonuna ulaşmadan önce yapabileceğimiz en doğru davranış belkide … Doğayı sevmek , hayvanı sevmek , aileni ve hayat arkadaşını  olduğu gibi sevmek … Sevebilmek …. Sevgiyi vermek ve aynı zamanda sana verilen sevgiyi de kabul edebilmek … İnsan olma yolculuğumuzda ulaşa bileceğimiz en güzel aşamalardan biri değil mi?

Ha yazmazsam eksik kalır. Bir de “Seviyorum ama gösteremiyorum” yalanı var … Ah bu işte acınası bir yalan ….Sevmeyen …. Daha kötüsü sevmeyi bilmeyen kişi yalanı … Sevgi varsa zaten her türlü gösterilir …Çiçeklerimi çok severim mesela , rahmetli annanem gibi onlarla konuşur bazen de şarkılar söylerim… Tüylü dostlarımla da aynı tanıyan bilir , birbirimizin gözünün içine aşkla bakarız sevgimiz bakışlarımıza yansır …. Yok öyle gösteremiyorum falan …Seviyorsan göstermeden duramazsın zaten, ne yalan söylüyorsun cahil….Sevmeyi öğrende gel derler böylesine öğren insan ol ondan sonra gel konuş … Belki o zaman bir dinleyen bulunur seni ….

Son söz sevmek öğrenilir sevgili okurum neden öğrenilmesin ? Yaradan hepimizin içine yerleştirmiş bu potansiyeli . Yeter ki önündeki engelleri kaldırıp , yalana dolana sığınmadan içimizdeki bu muhteşem yeteneği açığa çıkaralım ve en önemlisi kullana bilecek gücü bulalım kendimizde … Olur canım olur öğrenilir … Neleri öğrenmedik ki şimdiye kadar hadi bakalım… Sevmek en güzeli bence , başımıza ne gelmiş olursa olsun sevgiden vaz geçilmez …

KASIM 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir