Yılın Son Günleri

Hayat bir zaman önce bana bambaşka bir yaşamın kapısını araladı ve oradaki güzellikleri gösterdi . Bir cesaret bu kapıdan geçerken , ömrümün geri kalan yılları için kendisiyle gizli bir anlaşma yaptım … Evet bu kez seni dinleyeceğim burnumun dikine gitmeyeceğim , yaşam amacımı bulup senin bana çizdiğin yolda ilelerleyeceğim dedim hayata .

Şimdilerde hileye başvuruyorum çünkü bildiğim  eski bende olmak bana kolay geliyor … Geçmişe takılıp kalayım istiyorum malum geçmiş rahat bildiğim yerlerden soruyor . Şak diye cevap veriyorum. Bazen komik bir hikaye yada göz yaşı , geçinip gidiyorum geçmişle … Ama olmuyor geçmişin güvenli kollarında saklanarak kalan zamanımı doldurmaya çalışırken , hayat önüme  sürekli yeni ve beni çok heyecanlandıran fırsatlar çıkarıyor …Nasıl anlatsam , biraz ısrarcı olsam şöyle bildiğim yoldan gitmeye çalışsam , hop yeni bir fırsat çıkarıp karşıma , dur diyor bana. Dur burnunun dikine gittiğin zamanlar bitti , anlaşmamızı hatırla . Her ne kadar tembel ruhum mızıkçılık yapıp ,sığınalım bir limana kalalım orada diyorsa da … Yok olmuyor heyecan ağır basıyor . Ayrıca ben limana sığınacak kadar korkak , verdiğim sözden dönecek kadar adi birimiyim yahu ? Kadere söz verdim benim için yazdığı yolda ilerleyeceğim, artık ısrarda yok dönmekte .

Koskoca bir yılı geride bırakmaya çok yaklaştığımız şu son günlerde, dünyanın bu ucundan daha net görüyorum sevgili okurum , yeni yıl gümbür gümbür geliyor . Zaman geçiyor evet ama karşılığında da yenisi geliyor . Geçmişi her zaman yanımızda taşıyamıyoruz bu bir gerçek ama küllerimizden yeniden doğarken , bambaşka bir şeye dönüşmemiz de mümkün değil … Yaşanmışlıklarımızın eşliğinde neysek o olarak devam ediyoruz .

O halde ne yapalım ?? Ben kendi adıma geçen yıldan severek yaptığım şeyleri yanıma alıp , sevmediklerimi geride bırakarak , hayatla yaptığım anlaşmaya sadık kalarak devam edeceğim yeni yılda yaşamaya . Henüz daha eski yıl bitmeden kapıma dayanan yeniliklere de hoş geldin deyip hakkını vererek yaşayacağım önüme henüz konan yepyeni 365 günü ….

Güvenli liman mı ? Onun konforu esaret , hüzün aldatılma … Yok bundan sonra yorulursam alarga (limana yanaşmadan açıkta demir atarak beklemek ) , güvenim ise kılavuzuma ve kaptanlığıma , haydi o zaman 2024 için hep birlikte yelkenler fora 🙂

Aralık 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir